Balıkesir’de geleceğin programcıları yetişiyor

Program kapsamında 20 ilçede 8-17 yaş arası yetenekli gençlere ücretsiz kodlama eğitimi sunuldu. Manyas, Gönen, Erdek, Bandırma, Balya, Susurluk, Savaştepe, Bigadiç, Sındırgı, Kepsut, Dursunbey, Altıeylül ve Karesi ilçelerinden mezun olan gençler, geleceğin kodlayıcıları olmaya adım attı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir’de geleceğin programcıları yetişiyor

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir’in gücünü, sahip olduğu insan kaynağıyla birleştirerek üreten bir şehir haline getirdiklerini vurguladı. Gençlerin yeteneklerini keşfetmek ve onları geleceğe hazırlamak amacıyla önemli adımlar attıklarını belirtti.

Başkan Yılmaz, dünyanın gelişen sektörlerine uyum sağlamak için gençlerin eğitimine büyük önem verdiklerini ifade etti. Şehirde yaşayan tüm gençlere yönelik yapılan çalışmaların yanı sıra, 20 ilçede de gençlere eşit fırsatlar sunulduğunu vurguladı. Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir’in gençlerine uluslararası standartlarda bir altyapı sağladıklarını ve onları dünya ile rekabet edebilecek seviyeye getirdiklerini belirtti. Sertifika alan gençleri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Balıkesir’de geleceğin programcıları yetişiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir