Gaziantep Belediyesinin Kurban Bayramı Tedbirleri Devam Ediyor!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı öncesi, kurban satış ve kesim yerlerinde hayvansal atıkların çekebileceği karasinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışmaları yürütüyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hava sıcaklığı sebebiyle, kurban satış ve kesim yerlerine “Sarı Bayrak” uygulamasıyla oluşabilecek kara sinek popülasyonunun önüne geçmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, yoğun kullanılacak alanlarda ilaçlama faaliyetlerine devam edecek.

Belirlenen 7 kurban satış noktası ve 31 kurban kesim yerinde, 146 uzman ilaçlama personeli 57 araç ve ekipman ile bayram boyunca vatandaşların hizmetinde olacak. Vatandaşlar talep ve şikayetlerini 0342 329 00 05 numaralı telefon hattı ya da 153 ihbar hattı ile dile getirebilecek.

AKSOY: KURBAN KESİM NOKTALARIMIZDA İLAÇLAMALARIMIZ SÜREKLİ DEVAM EDİYOR

Bayram öncesi ilaçlama çalışmalarını incelemede bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. M. Abdullah Aksoy kent genelinde halkın rahat ve sağlıklı bir bayram geçirmesi için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi.

Ekiplerin arife günü hizmete başlayacağını belirten Aksoy, “Kurban kesim noktalarımızda ilaçlamalarımız sürekli devam ediyor. Özellikle Kurban satış noktalarını ve kurban kesim noktalarını hız kesmeden ilaçlaması ve sağlıklı bir şekilde bu bayramı geçirmek için karasineklerin popülasyonunu azaltacak şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

VATANDAŞLARIN KAÇAK KESİM YERLERİNİ ALO 153’E İHBAR ETMELERİ GEREKİYOR

Bayramda vatandaşların karasinek problemlerini önlemek için desteklerine ihtiyacı olduğunu ifade eden Aksoy, “Özellikle kaçak kesim noktalarında Alo 153’e ihbar etmeleri gerekiyor. Çünkü bu karasinek sıkıntısını hep beraber el birliği ile ancak önleyebiliriz. Özellikle vatandaşlarımız mahalle arasında veya sokak arasında sakatatları attıkları zaman burada ciddi anlamda sineklerin oluşmasına ve hızlı bir şekilde bu sineklerin yayılmasına sebep oluyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın özellikle sakatatları poşet içerisine koyarak çöp konteynırlarına atmaları gerekiyor. Huzur, sağlık içerisinde nice mutlu bayramlar diliyoruz” diye konuştu.

 

Gaziantep Belediyesinin Kurban Bayramı Tedbirleri Devam Ediyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir