MÜSİAD İsviçre Deprem bölgesinde okul yaptıracak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MÜSİAD İsviçre Deprem bölgesinde okul yaptıracak-MÜSİAD İsviçre Deprem bölgesinde okul yaptıracak
 
-Deprem bölgesindeki incelemelerini tamamlayam MÜSİAD İsviçre Başkanı Şeref Yıldız, “Konteyner Köy” yardımından sonra okul yaptıracaklarının müjdesini verdi
 
ZÜRİH-Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan deprem felaketi sonrasında yaraları sarmak üzere yardım kampanyalarına katılan İsviçre MÜSİAD şubesi “Konteyner Köy” projesinden sonra şimdi de “Okul” yaptırma kampanyası başlattı.
 
Deprem bölgesinde bir haftalık incelemelerde bulunan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İsviçre Şube Başkanı Şeref Yıldız, deprem bölgesindeki izlenimlerini MÜSİAD üyeleriyle paylaştı.
 
MÜSİAD’ın Zürih ofisinde gercekleşen kahvaltılı toplantıda, deprem bölgesininin ayağa kalkması için yardımların devam etmesi gerektiğini belirten Başkan Yıldız, yardım koordinasyonunun ve yeniden hayata dönüşün hızlı bir şekilde gerçekleştiğini belirtti. MÜSİAD İsviçre’nin organize ettiği “Konteyner Köy” projesinin Ramazan ayı içerisinde tamamlanıp depremzedelerin yerleşeceğini belirterek, bölgede eğitime katkı için okul yaptırmak için çalışmalar başlattığını söyledi.
 
50 MÜSİAD üyesinin katıldığı kahvaltı programına katılan Türk Hava Yolları Basel Şube Müdürü Veysel Serdar, Yardım kampanyası esnasında tüm sivil toplum örgütleriyle koordineli bir çalışma yürüttüklerini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Deprem bölgesindeki çalışmaları yakından takip eden Emine Taş, 10 ili kapsayan ve 18 milyonun üzerinde insanımızı etkileyen felaketin yaralarının sarılması için devlet millet işbirliğinin devam etmesi gerektiğini belirterek hayırseverlerin “Okul” projesine destek vermelerini istedi. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

MÜSİAD İsviçre Deprem bölgesinde okul yaptıracak