Çin, Avrupa ülkelerine grup turlarını 15 Mart’ta yeniden başlatıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin, Avrupa ülkelerine grup turlarını 15 Mart’ta yeniden başlatıyorÇin, seyahat acentelerinin ve çevrimiçi turizm hizmeti sağlayıcılarının 15 Mart’tan itibaren grup turları düzenleyebileceği 40 destinasyondan oluşan ikinci listeyi açıkladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre destinasyonlar arasında Fransa, Yunanistan, İspanya, İtalya, Danimarka ve Brezilya yer alıyor.
 
Genelgede, ilgili uçak bileti ve otel rezervasyonu hizmetlerinin de yeniden başlatılacağı belirtildi. Çin’in turları kapsayan seyahat pazarı, KOVİD-19 salgını nedeniyle 2020’nin başlarında durdurulmuştu. Ülke salgına verdiği yanıtı optimize ederken, bu yıl 6 Şubat’tan itibaren ilk 20 ülke grubuna giden seyahatleri sürdürmek için bir pilot program başlatmıştı.
 
Öte yandan önlemlerin gevşetilmesiyle Çin’e giriş yapan kişi sayısında da ciddi bir artış yaşandı. Devlet Göç Dairesi’nin verilerine göre, Çin’in yurt dışı giriş-çıkış kapılarından 8 Ocak 2023 tarihinden bu yana 39 milyon 722 bin giriş ve çıkış işlemi yapıldı. Bu sayı, yıl bazında yüzde 112,4 artışa tekabül ediyor. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

Çin, Avrupa ülkelerine grup turlarını 15 Mart’ta yeniden başlatıyor