İnegöl’de Artık Yat Üretiliyor

Avcılar Yatçılık tarafından İnegöl’de üretilen Hunters adlı yatın tanıtımı yapıldı. Piyasa değeri 30 bin Euro olan yatın Yalova Marina’da suya inmesinin ardından cuma günü testlerine başlanacak.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnegöl’de Artık Yat Üretiliyor

Hasan ÖZDEMİR/BURSA – BHA

Furkan Avcı ve Alperen Avcı çocukluk hayalleri olan yat üretimini hayata geçirdi. Mobilya sektöründe de çalışmalarını sürdüren genç girişimciler artık yat üretecek.Bu yıl ilk hedeflerinin 7 tekne üretmek olduğunu söyleyen Furkan Avcı önümüzdeki yıl ayda bir tekne üretme hedeflerinin olduğunu belirtti.

Yat sektöründeki en büyük problemin mobilya konusu olduğunu vurgulayan Avcı aynı zamanda mobilya işi de yapmalarının kendilerine büyük katkı sağladığının altını çizdi.

Hedeflerinin ihracat yapıp ülke ekonomisine katkı sağlamak olduğunu bildiren Furkan Avcı, Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank’a da kendilerine daha önceki ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Genç girişimcilerin 12 ve 18 metre olarak iki farklı projelerinin çalışmaları da devam ediyor. Piyasa değeri 30 bin Euro olan yatın suya inip testleri geçmesinin ardından Ekim ayında İstanbul’da yapılacak tekne ve yat fuarına katılması planlanıyor.

 

 

 

 

 

İnegöl’de Artık Yat Üretiliyor