15. Softaoğlu Güreşleri ON6 TV’den İzlinde

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15. Softaoğlu Güreşleri ON6 TV’den İzlendi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve ON6 TV ekranlarından canlı yayınlanan 15. Softaoğlu Güreşleri’nin başpehlivanı Serhat Gökmen oldu.

Hasan ÖZDEMİR/BURSA

Bursa’nın sporda da marka kent olması hedefiyle önemli yatırımları hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan geleneksel yağlı güreşlerin yaşatılması adına da unutulmayacak bir organizasyona imza attı.

Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Yunuseli Havaalanı’nda yapılan güreşlerde  1600 pehlivan er meydanına çıktı.

Güreşlere Bursalılar da yoğun ilgi gösterirken Yunuseli Havaalanı’na gidemeyenler müsabakaları ON6 TV ekranlarından izledi.

Osmanlı sarayının başpehlivanı olarak adını tarihe altın harflerle yazdıran Softaoğlu Mehmed Pehlivan anısına düzenlenen yağlı güreşleri Bülent Yağcı ve Gökhan Günaydın’ın anlatımıyla ON6 TV ekranlarından güreşlerin ilk gününden itibaren canlı yayınlandı.

Çekişmeli karşılaşmalara sahne olan güreşlerde Serhat Gökmen ile Orhan Okulu’nun karşılaştığı final mücadelesi adeta nefesleri kesti. Karşılaşmanın galibi Serhat Gökmen, 15. Softaoğlu Mehmed Pehlivan Güreşlerinin Başpehlivanı oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü güreşçileri takım halinde en fazla dereceyi elde ederken, tüm boylarda dereceye giren sporcular madalya ve kupalarını protokol üyelerinin elinden aldı.

Ata sporlarının yaşatılmasına büyük özen Gösteren Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Softaoğlu Mehmed Pehlivan Yağlı Güreşleri 6 Ağustos saat 19.00’da ödül töreni ile son buldu.

15. Softaoğlu Güreşleri ON6 TV’den İzlinde