Türkiye’nin Otomobili TOGG, BTO’ya Teslim Edildi

Balıkesir Ticaret Odası (BTO), Türkiye’nin gururu olan yerli otomobil TOGG’u 7 Eylül’de teslim aldı. Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer alan TOGG’un teslimatına Yönetim Kurulu Üyemiz Cem Ovacık, Meclis Başkan Yardımcımız İbrahim Onur, Meclis Üyemiz Hakan Tur ve Genel Sekreter Yardımcımız Yusuf Çinar katılım sağladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin Otomobili TOGG, BTO’ya Teslim Edildi

Pervin BÖLÜKBAŞI/BALIKESİR – BHA
TOGG’un Türkiye’nin renkleri serisinde zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi sulardan ilham alan Gemlik mavisi renkteki araç, BTO’ya teslim edildi.
TOBB 79. Genel Kurulu’nda 81 İlden 365 oda ve borsa başkanlarının katılımıyla gerçekleşen kura çekimi sonrasında aracı teslim aldıklarını belirten Rahmi Kula, “TOGG Türkiye’nin geleceğine ışık tutan bir projedir ve Balıkesir Ticaret Odası olarak bu projenin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Bu vizyon projesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere tüm TOGG çalışanlarına teşekkürlerimi iletiyorum.” Dedi.
Kula, “TOGG’un bu başarısının Ülkemizin teknolojik ve endüstriyel potansiyelini Dünya’ya daha iyi göstermek için çok güzel bir proje olduğunu ve aynı zamanda bu önemli adımın Ülkenin sanayisinin uluslararası alandaki rekabet gücünü artıracağını ve ülkeyi daha da ileri taşıyacağını düşündüğünü” vurguladı.
Türkiye’nin Otomobili TOGG, BTO’ya Teslim Edildi