İŞBİR Türkiye’nin yerli katkı payı en yüksek jeneratörünü üretiyor

Yeni Türkiye Yüzyılında, İHA, SİHA, AKINCI, HÜRJET, MİLGEM ve benzeri savunma sanayi projelerinde öncü atılımlar yürütülüyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İŞBİR Türkiye’nin Yerli Katkı Payı En Yüksek Jeneratörünü Üretiyor

MUHAMMED CAN AKYÜREK – BHA

Yeni Türkiye Yüzyılında, İHA, SİHA, AKINCI, HÜRJET, MİLGEM ve benzeri savunma sanayi projelerinde öncü atılımlar yürütülüyor.

Yerli ve Milli Projelerin En Güçlü Ağı Balıkesir’de

Dünyanın ilk, silahlı insansız hava aracı (SİHA) gemisi TCG Anadolu’nun yarattığı heyecanla birlikte, Türkiye kendi gemisini tasarlıyor, geliştiriyor, inşa ve idame ediyor. Ayrıca, Yerli ve Milli MİLGEM ile yaşama geçen tüm projelerin en önemli yatırım ayağından biri Balıkesir’de.

TSK’nin 6 Kardeşinin Biri İŞBİR

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’nın (TSKGV) bir iştiraki olan şirket yüzde 80 askeri tip ürünler üretiyor. İŞBİR Jeneratör, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 6 kardeşinden biri ve 5’incisi.Ayrıca, Bu vakfın bünyesinde ASELSAN, HABERSAN, ROKETSAN, TAI, İŞBİR VE ASPİLSAN var.

Büyük Güç ve Yatırım Ağı Balıkesir’de

İŞBİR Jeneratör Genel Müdürü Burhan Özgür , “Gerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin, gerekse emniyet güçlerinin, jandarmanın gerekse dost ve kardeş ülkelerin silah sistemlerini, radar sistemlerini, füze, İHA sistemlerini, maren denilen deniz sistemlerinin jeneratörleri Balıkesir’e yapılan büyük yatırım ağı ile İŞBİR’de gerçekleştiriliyor. ”dedi.

Enerjiyi Veren Güçlü Kuruluş

Burhan Özgür ayrıca, “Türkiye bugün bir savaş gemisi üretiyor ve yurtdışına ihraç ediyor. Pakistan, Türkmenistan, Ukrayna buralara ihraç ettik. Bugün Sayın Cumhurbaşkanı diyor ya hani; “Onların S 400’ü varsa, bizimde Hisar’ımız var, siperimiz var dediği ve uzun menzilli sistemlerini biz üretiyoruz. Enerjini verende İşbir Jeneratörleri.” şeklinde konuştu.

32 Ülkeye İhraç Ürünlerin Ardında İşbir Var

İŞBİR Genel Müdürü Burhan Özgür “Bugün Dünya’da savaş konseptini değiştiren, İHA ve SİHA’lar Vakıf’ta büyüğümüz olan TUSAŞ tarafından 12 ülkeye, BAYKAR tarafından 32 ülkeye ihraç ediliyor. Hepsinin arkasında da bunları çalıştıran İŞBİR’in jeneratörleri var”

Tam Kapasite Lojistik Merkez

Burhan Özgür,“Akıncı, İnsansız Hava Aracı’nın jeneratörü diğer fabrikamızda hemen teslime hazır 2 ürünümüz var. Ayrıca hepsi askeri ürünler ve tasarımları, üretimleri, testleri, kalifikasyonları, Lojistik destekleri İŞBİR Tarafından sağlanan ürünler.”

Özgür, “Milli gemimiz MİLGEM bugün kendi ülkemize 5 tane yaptık ve Pakistan’da 4 tane sattık. Ukrayna ‘ya 2 tane sattık. 7 ve 8’incisinin işini de İŞBİR olarak geçen hafta jeneratör sözleşmesinin imzasını attık.”

“Biz Farklıyız”

İŞBİR Farklı diyen İŞBİR Jeneratör Genel Müdürü Burhan Özgür, MERHABA ’ya yaptığı açıklamasında “Çok jeneratör var ancak, İŞBİR Farklı” dedi. Müdür Özgür, “Devletine hizmet eden ekonomisi, ihracatı için özel bir gayret sarf ediyor. Jeneratör sektöründe ayrı bir kefeye konacak olan şirket İŞBİR’dir. İŞBİR Türkiye’nin yerli milli katkı payı en yüksek jeneratörünü üretiyor ”şeklinde konuştu.

Pakistan Deniz Kuvvetlerinden Büyük İlgi

Pakistan’da Savunma Sanayi Fuarına Katılan Yönetim Kurulu üyesi Mesut Eray ise, “Pakistan Silahlı Kuvvetleri ve özellikle Deniz Kuvvetleri tarafından İŞBİR’in standına büyük bir ilgi olduğunu söyledi. Pakistan’a 4 tane gemi MİLGEM jeneratörlerini biz ürettik. Öyle bir ilgi ve alaka vardı ki; Pakistan Deniz Kuvvetleri personeli ve Komutanı standımızı ziyaret ettiler.” ifadelerine yer verdi.

 

Milletin Bağrından Çıkan Fabrika ÜRETİYOR

Eray, “Ekonomik hacim ve büyüklüğü ile personel mevcudu ile öne çıkan Aziz Türk Milletinin bağrından çıkmış bir Fabrika burası. Türk Silahlı Kuvvetlerinin 6 kardeşinden biri ve 5’incisi.Ayrıca, Bu vakfın bünyesinde ASELSAN, HABERSAN, ROKETSAN, TAI, İŞBİR VE ASPİLSAN var ”dedi.

 

 

İŞBİR Türkiye’nin yerli katkı payı en yüksek jeneratörünü üretiyor