Tuncer: Vekillik Yapabilecek Zeka Kapasitesine Sahip Olmadığını Düşünüyorum

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tuncer: Vekillik Yapabilecek Zeka Kapasitesine Sahip Olmadığını Düşünüyorum

Aydın Eski İl Kültür ve Turizm Müdürü Doç. Dr. Mehmet Umut Tuncer, ADÜ’deki görevine usulsüz şekilde atandığı iddiaları üzerine CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’den şikayetçi oldu. Tuncer, “Bülbül’ün vekillik yapabilecek zeka kapasitesine sahip olmadığını düşünüyorum” dedi.

AK Parti’den Aydın 5. Sıra Milletvekili Adayı olan ve seçim sonrası ADÜ İletişim Fakültesi’ndeki görevine geri dönen Doç. Dr. Mehmet Umut Tuncer, bunu kamuoyuna usulsüz bir işlemmiş gibi lanse eden CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün iddiaları üzerine bir açıklama yaptı.

Tuncer, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“CHP Milletvekili Süleyman Bülbül, ADÜ’de bana torpilli bir kadro çıktığını ve akademisyenlerin, gençlerin hakkını gaspeden bir liyakatsiz olduğumu ileri sürerek ‘Skandal Atama’ başlıklı haberler çıkarttı.

Son 7 yılı ADÜ’de olmak üzere yaklaşık 15 yıllık bir akademisyenim. Adnan Menderes Üniversitesi’nde; Anabilim Dalı Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Merkez Müdürlüğü, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Senatör ve Rektör Baş Danışmanlığı görevlerini yürüttüm. Binlerce öğrenci yetiştirdim. 20’den fazla uluslararası makale/bildiriye ve 6 kitaba yazarlık yaptım. 2020 yılında akademik kriterlerin yaklaşık 2 katını sağlayarak ÜAK’dan (Üniversiteler Arası Kurul) Doçentliğimi aldım. Bir süre İl Müdürü olarak çalıştığım için yükselme kadrosuna gecikmeli olarak başvurdum.

Akademik yükselme her öğretim üyesinin özlük hakkıdır. Sadece Adnan Menderes Üniversitesi’nde, her yıl, kriterleri karşılayan 100’e yakın Öğretim Üyesi yasal bir engel yoksa kadrosunda yükselir, yükselmelidir. Süleyman Bülbül zannediyorum Doçentlik ünvanının ne olduğunu, nereden ve nasıl alındığını bilmiyor olacak ki ‘torpilli olarak’ gençlerin önünü kapattığımı ileri sürmüş. Sayın Bülbül, çok sayıda pırlanta gibi gencimizi de akademiye kazandırdığımı bu vesileyle öğrenmiş olun…. Gençler Doçentlik kadrosuna değil, Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi, Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına atanırlar.

Ben bir akademisyenim Sayın Bülbül, Allah kısmet ederse Profesörlük ünvanına da yükseleceğim. O zaman da haber yaptırabilirsin, ideolojik saplantılı dostların bu haberi de yayabilirler. Ayrıca bahsedilen kadro ben Milletvekili Adayı olmadan çok önce çıktı! Milletvekili Adayı olunca özlük hakkım olan atama iptal olmuyor. Seçim bitince dilekçe verip kadrona dönmek de yasal bir hak.

Doçentlik ünvanının ne olduğunu bilmeyen, akademik yükselmeyi anlayamayan, daha önce de İl Müdürlüğüm ile hiç bir alakası olmayan çalışmaya atıf yaparak beni eleştiren Sayın Bülbül’ün vekillik yapabilecek zeka kapasitesine sahip olmadığını düşünüyorum. Akademiye bu kadar yabancı bir avukatın Hukuk diplomasını hangi üniversiteden hangi şartlarda aldığını merak ediyorum. Bu derece yetersiz bir aktörün vekil atandığı! memleketim adına üzgünüm.

Sayın Bülbül hakkında, asılsız suçlama ile itibarımı zedelemek suçlamasıyla şikâyetçi oldum. Kazanacağım tazminatı da eğitim alan gençlerimize bağışlayacağım. Cehaletinin hesabını kamuoyuna, işlediğin suçun hesabını yargıya vereceksin.

Tuncer: Vekillik Yapabilecek Zeka Kapasitesine Sahip Olmadığını Düşünüyorum