ASM Grup Elemanları İşsiz Kalıyor

Genç Sağlık Sendikası Aile Sağlığı Merkezi (ASM) Çalışanları Komisyonu Başkanı hemşire Büşra Şahiner, cari gider artışı gerekçe gösterilerek ASM grup elemanlarının işten atılacağını söyledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ASM Grup Elemanları İşsiz Kalıyor

AYDIN – BHA

Şahiner, “ASM grup elemanlarını hep hak arayışıyla görürsünüz ancak bu sefer ‘işsiz kalıyoruz’ diyoruz. Mağduriyetimiz giderilsin diye mücadele ederken, her geçen gün yenileri ekleniyor, yüzlerce sağlıkçı işsiz kalıyor. Cari gider artışı bahane edilerek, hiçbir sebep gösterilmeden işten atılan, işten kovulan, kapının önüne konan sağlıkçılar artık tükenmek üzere” dedi.

Genç Sağlık Sendikası Aile Sağlığı Merkezi (ASM) Çalışanları Komisyonu Başkanı hemşire Büşra Şahiner, konuya ilişkin açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Sayın Fahrettin Koca’nın cari giderin bakanlığa başlanacağını duyurmasıyla ASM grup elemanları tedirgin. Sebebi ise yapılacak bu köklü değişimde yine yok sayılmak. Bizler yapılan bu çalışmada hem mali hakları, hem özlük hakları gibi her anlamda bakanlık güvencesi altında çalışmak istiyoruz. ASM grup elemanı değildir, o sağlıkçıdır, hemşiredir, ATT’dir, tıbbı sekreterdir, temizlik personelidir. Hak ettiğinden daha azını kabul etmez, asgari düzeyde hiçbir iyileştirme aldığı eğitimin karşılığı değildir. Talebimiz açık ve nettir. Adalet ve eşitlik ilkesinin korunduğu, Sağlık Bakanlığı çatısı altında branş ayrımı yapılmaksızın, yarı zamanlı / tam zamanlı farkı gözetmeksizin toplanıldığı norm kadrodur.”

ASM Grup Elemanları İşsiz Kalıyor