ASKİ’nin Hataları Buharkentlileri Çileden Çıkardı

Buharkent'teki cadde ve sokaklarda ASKİ tarafından bir yıldır devam eden altyapı çalışmalarından dolayı kırılan parke taşlarının yenilerinin yapılması yerine bazı noktalarda bozulan yerlerin asfalt malzeme ile kaplanması vatandaşı çileden çıkardı. Toz toprak içinde kalan vatandaşlar, bozuk ve çukur yollarda hem yürümekte hem de araba sürmekte zorlanırken uyarıcı herhangi bir levhanın olmaması da dikkat çekti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ASKİ’nin Hataları Buharkentlileri Çileden Çıkardı

Şehrin Modern Görünümüne Gölge Düşürdü

Aydın’da Buharkent Belediyesi tarafından ilçeyi modern bir görünüme kavuşturmak için özenli bir şekilde yapılan kilit parke taşları ASKİ ekiplerinin bir yıldır sürdürdüğü altyapı çalışmaları neticesinde sökülüp zarar gördü. Ekiplerin sökülen parke taşlarını yeniden yapmamasının yanı sıra bozulan yerleri asfalt malzemeyle yama yapması şehrin özenle tasarlanan modern görünümüne gölge düşürdü. İlçedeki birçok çocuğun eğitim aldığı Buharkent Anaokulunun önünde bile çok sayıda çukurun olması özellikle okulların açık olduğu dönemde birçok çocuk için tehlike saçtı.

Uyarıcı Levha Ya Da Güvenlik Önlemi Yok

Çok sayıda çukurun olduğu cadde ve sokaklarda toz toprak içinde kalan vatandaşlar yürürken bile zorluk yaşıyor. Özellikle çukurların olduğu noktalarda herhangi bir uyarıcı levha ya da güvenlik önleminin bulunmaması da olası bir kazaya davetiye çıkarıyor. Araç kullanmanın bile güç olduğu mahallelerde zemin kaplamalarının yapılmaması vatandaşları çileden çıkardı. Daha önce Buharkent Belediyesi tarafından görsel açıdan güzel bir görünüme kavuşturulan sokaklar ASKİ ekiplerinin yaptığı çalışmalarla tahrip edilip kaderine terk edildi. Duruma isyan eden Buharkentliler yetkililerden çözüm bekliyor.

ASKİ’nin Hataları Buharkentlileri Çileden Çıkardı