Sahte istihbaratçı yarbay ve işbirlikçisi gözaltına alındı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sahte istihbaratçı yarbay ve işbirlikçisi gözaltına alındıAydın’ın Efeler ilçesinde kendisini İstihbaratçı Yarbay olarak tanıtan şüpheli ve işbirlikçisi gözaltına alındı.

Aydın ili Efeler ilçesi Terziler Mahallesinde kendisini istihbaratçı yarbay olarak tanıtan A.İ ile işbirlikçisi M.K isimli şüphelilerinin mağdurlarını hazine arazisi satışı, silah ruhsatı vb. sorunlarını çözecekleri vaadiyle sahte belgeler düzenleyerek imzalattırdıkları ve karşılığında birçok mağduru yüksek miktarda borçlandırdıkları tespit edildi.

Şüphelilerin mağdurlara yeni belgeler imzalatarak para almaya geldikleri esnada Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Şahısların üzerlerinde ve arabalarında adli makamlardan alınan arama kararına istinaden yapılan aramada Aydın ve farklı illerde bulunan Milli Emlak Müdürlüklerine ait çok sayıda belge ele geçirildiği belirtildi.

Gözaltına alınan şahıslar çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Aydın E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. (Erdal Aydın)

Sahte istihbaratçı yarbay ve işbirlikçisi gözaltına alındı