Kahramanlarımızı Şehit Eden Teröristler Etkisiz Hale Getirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu Operasyonu Gerçekleştirildi Operasyonda Kahramanlarımızı Şehit Eden Teröristler Etkisiz Hale Getirildi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tortumlu operasyonu gerçekleştirildi. Operasyon sonucunda farklı terör eylemlerine katılan ve 2 Asker, 1 Jandarma ve 1 Polisimizin şehit edilmesinden sorumlu teröristler ‘Rojhat Dilman’ kod adlı Adem Gürel ile ‘Şoreş Dilok Cilo’ kod adlı Ahmet Karaboğa silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi.
https://www.icisleri.gov.tr/kurumlar/icisleri.gov.tr/icerikYonetimi/haberler/2023/07/tunceli.mp4
İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;
”5 KAHRAMANIMIZIN ŞEHİT EDİLMESİNDEN SORUMLU 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI

Tunceli Jandarma Bölge, Tunceli ve Erzincan İl Jandarma Komutanlıklarımızın sevk ve idaresinde,
Tunceli ili kırsalında, J- SİHA ve ANKA-S desteğinde JÖH ve Jandarma Komando Timlerinin katılımıyla Şehit Jandarma Uzman Çavuş BURAK TORTUMLU operasyonu gerçekleştirildi.
Operasyon sonucunda farklı terör eylemine katılan ve 2 Asker, 2 Jandarma ve 1 Polisimizin şehit edilmesinden sorumlu teröristler; Rojhat Dilman kod adlı Adem Gürel ile Şoreş Dilok Cilo kod adlı Ahmet Karaboğa silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. Operasyonun devamında teröristlerin kullandığı sığınakta çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
OPERASYONU GERÇEKLEŞTİREN JANDARMAMIZI TEBRİK EDİYORUM TERÖR SONA ERENE KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK !  #TürkiyeninHuzuru🇹🇷 ”
ifadelerini kullandı.
Kahramanlarımızı Şehit Eden Teröristler Etkisiz Hale Getirildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir