Budnianer Hilfe 25 yaşında!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Budnianer Hilfe 25 yaşında!HAMBURG- 1912 yılında Hamburg’da Budnikowsky ailesi tarafından kurulan, şu an Almanya genelinde 190’dan fazla şubesi bulunan Drogerie zinciri BUDNI (Iwan Budnikowsky Gmbh & Co. KG) bünyesinde sosyal çalışmalar yapan, 1997 yılında Gabriela Wöhlke tarafından hayata geçirilen Budnianer Hilfe Derneği 25. kuruş yıldönümünü kutladı.
 
Ernst-Deutsch Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinliğe aralarında BUDNİ Genel Müdürü Christoph Wöhlke, Budnianer Hilfe kurucusu Gabriela Wöhlke ve Hamburg Eyalet Parlamentosu Başkanı Carola Veit’in de bulunduğu, siyaset, ticaret ve sanat dünyasından yaklaşık 180 davetli katıldı. Bugüne kadar beş binin üzerinde çocuk ve gençlik projesine 6,5 milyon euroluk maddi destek sunan Bundianer Hilfe Derneği, 25. kuruluş yıldönümü etkinliğinde de 25 projeye toplam 50 bin euroluk bağış yaptı.
 
KUTLAMADA DA 50 BİN EURO BAĞIŞ YAPTILAR
Derneğin çalışmalarına bağışlarıyla destek sunan müşterilerine ve şirketlere teşekkür eden Budnianer Hilfe Derneği Başkanı Julia Wöhlke, “Derneğimize yapılan bu olağanüstü bağışlar, BUDNİ müşterilerinin bize duyduğu güvenin ve bunun da büyük bir başarı olduğunun göstergesidir” dedi. Etkinlik gecesi projelere yaptıkları 50 bin euroluk bağışla ilgili de konuşan Wöhlke, “Doğum günümüzde teşekkür amaçlı komşu projelerimize 50 bin euro destek sunuyoruz.
Aynı zamanda, korona pandemisinden sonra duyulan ihtiyaçlara da örnek vermek istiyoruz” şeklinde konuştu. Gecede sunulan 50 bin euroluk bağışın destekçilerinin Wall GmbH ve Hamburger Volksbank olduğu da açıklandı. Budnianer Hilfe Derneği’nin çalışmalarıyla ilgili takdirini dile getiren Carola Veit, “Budnianer Hilfe’nin çalışmaları, Hamburglu şirketler için küçük projeleri cesaretlendirmek açısından mükemmel bir örnektir” dedi. Yared Dibaba ve Anke Harnack’ın sunumunu yaptığı gecede konuklar muhteşem bir program ve ikramlar eşliğinde ağırlandı. (Erdal Altuntaş)

Budnianer Hilfe 25 yaşında!