Ardahan’da hazırlık maçlarında sona gelindi

2023-24 sezonu Amatör ligde 7 takım mücadele edecek. Ligin 2-3 Aralık tarihlerinde oynanmasının netleştiği bu günlerde ligde mücadele eden takımlar son hazırlık maçlarına çıktı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ardahan’da hazırlık maçlarında sona gelindi

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

Bu yıl diğer yıllara göre geç başlatılan Ardahan amatör futbol liginde takımlar, bol bol hazırlık maçları yaptı. Bunların arasında en çok dikkat çeken takım ise Sulakyurtspor oldu. Kar kış demeden antrenman yapan ve en çok hazırlık maçlarına çıkan Sulakyurtspor kulübü, yaptığı hazırlık maçlarında dört galibiyet iki beraberlik ve bir yenilgi aldı. Tek yenilgisi ise BAL Liginde mücadele eden temsilcimiz Serhat Ardahanspor’a karşı oldu.

Sulakyurtspor teknik sorumlusu Burak Demir yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Oynadığımız maçların altısında ilk golü biz bulduk ve tüm maçlarda gol atma becerisini gösterdik. Yeni bir oluşum ve yapılanma içinde olan takım olarak umut verici sonuçlar aldık. Ve yine hazırlık maçlarında toplam 26 oyuncuya şans verdik. Bu oyuncu grubunda 30 yaş üzeri olan üç isim,25 – 30 yaş arasında olan üç isim 20-25 arası olan beş isim varken diğer isimler ise birisi 16 yaş olmak üzere toplam 14 oyuncu 17-20 yaş arasında şans buldular. Tabi ki eksik yönlerimiz var ama gelişime açık olan oyuncu grubu da elimizde var. Haftaya başlayacak olan Amatör Lig maçları öncesinde yapacağımız iki idmanda bu eksiklikler üzerine yoğunlaşacak bir çalışma programını takıma uygulayacağız. Umut veren ve heyecan uyandıran bir takım olacağız. Genç oyuncularımıza sonuna kadar güveniyor yürekten inanıyoruz. Şu an için en büyük beklenti ve isteğimiz taraftarlarımızın bizlere maçlarda destek vermesidir. Bu genç takımın sizlere çok ihtiyacı var. Herkese selam ve sevgilerimizi yolluyoruz.”

Ardahan’da hazırlık maçlarında sona gelindi