Pazarda Kadınlara ‘KADES” Anlatıldı

Ankara'nın Beypazarı İlçesinde Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Beypazarı İlçe Müdürlüğü ekipleriyle birlikte pazarda kadınlara “KADES” anlatılırken Uygulama bazı kadınların akıllı telefonlarına ekipler tarafından indirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşar Tonbak / ANKARA (BHA)

Pazarda Kadınlara ‘KADES” Anlatıldı

İlçenin halk pazarında, Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle birlikte Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü ekipleri tarafından pazarda kadınlara “KADES” anlatılırken, uygulama da bazı kadınların akıllı telefonlarını kurulurken, broşürlerle de kadınlar bilgilendirilmeye çalışıldı.
Kadın Acil Destek uygulaması Polis ekipleri ve Aile ve Sosyal Hizmetler ilçe müdürlüğü ekipleri tarafından bilgilendirilirken, “KADES’in kadınlar için çok önemli bir uygulama olduğu ve kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz olsun engellemek üzere, ihtiyacı olduğu anda “KADES” ile tek tuşla acil çağrı merkezinin haberdar edildiği anlatılmaya çalışıldı.
Kadınların KADES’e nasıl kayıt olacağı ve istenen bilgilerin doğru girilmesi sonrasında, telefona gelecek SMS doğrulama kodu ile uygulamanın aktif hale geldiği ve ekipler tarafından bazı kadınların Akılı telefonlarına uygulama indirilerek aktif hale getirildi.
Kadınlardan Emine D, Hanım, uygulamanın kendileri açışından şiddete ve maruz kaldıklarında çok önemli bir program olduğunu ve telefonlarına uygulamayı indirilerek kurdurduklarını söylerken ekiplere de canı gönülden, kendilerini böylesi bir konuda bilgilendirdikleri için teşekkürlerini sundu.

     

Pazarda Kadınlara ‘KADES” Anlatıldı