Çankaya Üniversitesi, ‘Kendi Hikayelerinin Kahramanları Kısa Filmler Galası’ düzenliyor

Çankaya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü, 'Kendi Hikayelerinin Kahramanları Kısa Filmler Galası' düzenliyor. Yıl boyunca düzenlenen "Kısa Film Senaryo ve Çekim" workshopları aracığıyla; Ankara liselerinde eğitim gören öğrencilere, kariyer tercihlerini bölümlerinde verilen eğitimler ile deneyimleme imkanı sunuluyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankaya Üniversitesi, ‘Kendi Hikayelerinin Kahramanları Kısa Filmler Galası’ düzenliyor

ANKARA – BHA

Çankaya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü, ‘Kendi Hikayelerinin Kahramanları Kısa Filmler Galası’nı 21 Kasım Salı günü gerçekleştirecek. Düzenlenen etkinlik ile katılımcı öğrencilerin ürettiği kısa filmler, “Kendi Hikayesinin Kahramanı Z Kuşağı Film Galası” ile izleyicisiyle buluşacak.

“Bu filmler Z kuşağını anlamak isteyenler için değerli bir kaynak”

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu galaya yönelik yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Üniversiteli olmaya aday öğrencilerimiz, kendilerine verdiğimiz workshop eğitiminden aldıkları bilgileri, bölümümüz bünyesinde oluşturulan HİRA Atölyesi’nin gelişmiş teknik olanaklarını değerlendirip, yaratıcı tema seçimlerinden, çekim ve kurgu süreçlerine, afiş tasarımlarına dek, özgür ve özgün üretimleriyle sosyal meselelere dair beklenti, umut ve umutsuzluklarını, hayatlarının ilk filmine imza atarak ortaya koydular. İletişimin gücü; gelecek kaygısından, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dek çeşitli konularda bir kez daha bu amatör, ancak bir o kadar dinamik içeriklerle kendini gösterdi. Dolayısıyla bu filmler Z kuşağını anlamak isteyenler için de değerli bir kaynak ve analiz nesnesi olarak karşımızda duruyor. Bu tür çalışmalarımıza çapını genişleterek devam etmeyi, sosyal sorumlulukçu kurumsal bakışımızın bir yansıması olarak görüyoruz.”

Galada Deli Bilim Sanat Okulları, Maya Okulları, Özel Arı Okulları, TED Ankara Koleji ve Tevfik Fikret Lisesi öğrencilerinin kısa filmleri izleyicisiyle buluşacak“Kendi Hikayesinin Kahramanı Z Kuşağı Film Galası” 21 Kasım, 19.00’da, CerModern’de ilk kez davetli lise öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Program akışı

Açış Konuşmaları
19.00-19.10 Prof. Dr. Hadi Hakan Maraş – Rektör
19.10- 19.20 Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu – Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Başkanı
19.20- 19.40 Konser -Grup Çankaya Trio
19.40- 20.00 Film Gösterimi ve Söyleşiler

20.00-20.10 Ara ve ikram

20.10- 20.50 Film Gösterimi ve Söyleşiler
20.50-21.00 Katılım belgelerinin takdimi ve aile fotoğrafı çekimi
21.00 Kapanış

Çankaya Üniversitesi, ‘Kendi Hikayelerinin Kahramanları Kısa Filmler Galası’ düzenliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir