ATO ev sahipliğinde ‘100. Yılda Ekonomi ve Girişimcilik Panel ve Söyleşisi’

Ankara Ticaret Odası (ATO) ev sahipliğinde ve TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu, Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Ankara Kent Konseyi ve Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi iş birliğinde “100. Yılda Ekonomi ve Girişimcilik Panel ve Söyleşisi” gerçekleşti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ATO ev sahipliğinde ‘100. Yılda Ekonomi ve Girişimcilik Panel ve Söyleşisi’

Muhammet Kürşat ERCAN  Zeynep Sude YEŞİL/ BHA 

TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu, Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Ankara Kent Konseyi ve Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi organizasyonu, Ankara Ticaret Odası ev sahipliğinde “100. Yılda Ekonomi ve Girişimcilik Panel ve Söyleşisi” düzenlendi. Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe; Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası Başkan Yardımcısı, Ankara Kent Konseyi Başkanı, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir, TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Hakan Tarhan ve Ankara Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Halil Ecer katıldı.

Ankara Ticaret Odası’nın gençlere destek verdiğinin altını çizen ATO Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, “İzmir İktisat Kongresinden sonra, Cumhuriyet ilan edilmeden, Atatürk’ün talimatlarıyla kurulmuş bir odada bir aradayız bugün. Tarihi bir yer burası, bugün sevgili Gürsel Başkan’ımın oturduğu o koltukta Vehbi Koç’da oturdu, Şakir Kınacı’da oturdu. Onunun için bu katılımcı kültürle ticaret hayatının birleşmesi çok değerliydi. Ankara’da katılımcı kültüre ticaret dünyasının mesafeli olduğu düşünülüyordu ancak bugün Ticaret Odası Başkanı gençlerle beraber şehre dair cümle kuruyor” dedi.

Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nde hiyerarşik bir yapının olmadığını belitten Yılmaz, “Katılımcı kültürden sonra başkanlar hiyerarşinin olmadığı bir yapıda, başkanlar bize bunun dokusuna ruhuna uygun olduğunu ispat ettiler. Dolayısıyla statüye ve hiyerarşiye kurban etmedik ilişkilerimizi. Herkes uzman olduğu konunun çığlığını attı ve bu katılımcı kültür ayağa kalktı” diye konuştu.

Ankara Sanayi Odası Başkanı Seyit Ardıç, çalışma hayatına çok küçük yaşlarda atıldığını belirterek gençlerle deneyimlerini paylaştı, gençlere bir an önce aktif çalışma hayatına atılmalarını tavsiye etti.

ATO Başkanı Gürsel Baran da gençler, ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek ülkenin geleceği olan gençlere çalışmayı tavsiye etti.

Ankara Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Demir ise gençlerin kendilerini geliştirmelerini, her alanda bilgi sahibi olmalarını istedi.

 

ATO ev sahipliğinde ‘100. Yılda Ekonomi ve Girişimcilik Panel ve Söyleşisi’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir