Başkan Metin Karadoğan’dan “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Mesajı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkan Metin Karadoğan’dan “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Mesajı

Servet ARSLAN/AĞRI-BHA

Ağrı Belediye başkanı Metin Karadoğan, Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir.

Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir.

Karadoğan; Bu mesleği icra etmekte olan gazeteci arkadaşlarımızda ilkeli yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar. Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olan basın ve medya, aynı zamanda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayan düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin araçlarıdır.
Halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir.

Bu vesileyle; Ağrı halkına sunmuş oldukları hizmetten dolayı ilimizdeki tüm basın-yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının, kamuoyunun gözü kulağı olan gazetecilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlarım, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim dedi.

Başkan Metin Karadoğan’dan “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” Mesajı